Restruktūrizuojama Agrovet grupė

 

Prieš 1,5 mėnesio restruktūrizacijos procesą pradėjus mėsos perdirbėjai UAB „Agrovet“ jos pavyzdžiu pasekė ir kitos su ja susijusios įmonės. Restruktūrizavimo procedūros jau pradėtos UAB „Pajūrio mėsinė“, UAB „Kretingalės mėsa“, o netrukus leidimo restruktūrizuotis prašys ir UAB „Grimeda“.

Tomas Malinauskas, restruktūrizavimo administratorius, sako, jog visos keturios bendrovės tarpusavyje yra glaudžiai susijusios gamybiniais procesais, todėl ir siekiama bendro jų restruktūrizavimo.

„Pajūrio mėsinė“ užsiima galvijų supirkimu, „Agrovet“ – jų skerdimu, išpjaustymu ir mėsos gaminių gamyba, „Grimeda“ – mėsos perdirbimu, o „Kretingalės mėsa“ – produkcijos realizavimu. Restruktūrizavimo bylą kelti visoms įmonėms siekiama, kad išlaikyti jų gebėjimą vykdyti veiklą, toliau tęsti gamybą ir išlaikyti savo vertę. Trys jų restruktūrizacijos procesus jau pradėjo, o „Grimeda“ to prašys artimiausiu metu“, – nurodo p. Malinauskas.

Jis pažymi, kad svarbiausias restruktūrizacijos tikslas – atkurti įmonės mokumą bei atsiskaityti su visais įmonės kreditoriais. Tiesa, ne visiems jiems tai atrodo geriausia išeitis. Pavyzdžiui, „Kretingalės mėsos“ restruktūrizacijai priešinosi Šiaulių bankas bei UAB „Klaipėdos skuba“, kuri kreipėsi ir į Lietuvos apeliacinį teismą siekdama panaikinti Klaipėdos apygardos teismo priimtą nutartį dėl restruktūrizacijos. Tačiau sprendimas pakeistas nebuvo.

Ponas Malinauskas nurodo, jog anksčiausiai restruktūrizaciją pradėjusios „Agrovet“ sąraše yra 140 kreditorių, tačiau dar iki galo nesuvesta, kiek iš jų pareiškė kreditorinius reikalavimus.

Tai turėtų paaiškėti per artimiausią savaitę, tada jų sąrašas bus teikiamas tvirtinti teismui. Vėliau bus rengiamas įmonių restruktūrizavimo planas, kuriame bus numatytos priemonės, kaip jos atstatys savo mokumą, dengs kreditorių reikalavimus ir gyvens ateinančius ketverius metus – per restruktūrizavimo laikotarpį.

„Vyrauja klaidingas stereotipas, kad restruktūrizacija yra kelias į bankrotą, tačiau tai ne visada tiesa. Neseniai baigėme sėkmingą įmonės „Apoil“ restruktūrizavimo procesą, kuris baigėsi tuo, jog jos mokumas buvo atstatytas, pasiektas susitarimas su kreditoriais. Manau, kad ir šiuo atveju sėkminga baigtis yra įmanoma, tik savininkai turi susitaikyti su tuo, jog tam tikri praradimai yra neišvengiami“, – sako p. Malinauskas.

……

Eksportuoti mėsą į JAV leista 9 įmonėms. Jei pasiseks, Rusiją pakeis Afrika.

 

Teismo nutartyje dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo nurodoma, kad „Agrovet“ teigia turinti laikinų finansinių sunkumų. „Bendrovė susidūrė su laikinais finansiniais sunkumais, kuriuos lėmė ekonominis nuosmukis visose ūkio šakose. Bendrovė vykdo mėsos produktų gamybą ir prekybą. Užsidarius Rusijos rinkai, maisto produktų kainos krito, sumažėjo įmonės produkcijos paklausa dėl padidėjusios mėsos gaminių pasiūlos rinkoje“, – teismui yra nurodžiusi „Agrovet“.

Nutartyje nurodoma, kad į balansą įrašyto bendrovės turto vertė 2016 m. balandžio 30 d. buvo 16,7 mln. Eur, o įsipareigojimai kreditoriams sudarė 11 mln. Eur.

„Agrovet“ paskutinius kelerius metus dirbo nuostolingai. 2014 m. bendrovė patyrė beveik 400.000 Eur nuostolį, o 2015 m. –1,35 mln. Eur nuostolį. Finansinių ataskaitų duomenimis, 2015 m. pabaigoje bendrovė turėjo 10,5 mln. Eur skolų, iš kurių 7,27 mln. Eur sudaro paskola SEB bankui. „Pajūrio mėsinė“ dar 2010 m. yra laidavusi už „Agrovet“ suteiktus SEB kreditus. Tuo metu „Kretingalės mėsa“ Šiaulių bankui skolinga 2,44 mln. Eur vertės kreditą. Laidavimą už „Kretingalės mėsą“ 651.645 Eur sumai yra suteikusi „Grimeda“, kurios pačios skolos „Šiaulių bankui“ 2015 m. pabaigoje sudarė 4,97 mln. Eur. 

Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/agroverslas/maisto-pramone/2016/08/24/restrukturizacijos-karuseleje--keturios-mesininku-bendroves#ixzz4IGHteHzS